Sklejka w przemyśle opakowań

Czy ekologię można połączyć z wytrzymałością i najwyższą jakością opakowań? Odpowiedź będzie zadziwiająco prosta. Oczywiście, że można. Ekologiczne rozwiązanie jest możliwe dzięki zastosowaniu sklejki liściastej bądź iglastej przy produkcji skrzyń i opakowań.

Dlaczego odpowiedni dobór skrzyń i opakowań jest taki ważny?

Oczywistym jest fakt, że w dzisiejszych czasach ogromną wagę przywiązuje się do rozwiązań ekologicznych, które mają duże znaczenie dla dobra środowiska. Alternatywą dla ciężkich opakowań będą zatem skrzynki i opakowania wytworzone ze sklejki. Sklejki są materiałem trwałym, który w 100% może zostać poddany recyklingowi. Jednak nie tylko z uwagi na ekologię klienci decydują się na zakup materiałów ze sklejki. Sklejki hurt, czyli w zakupie hurtowym będą odpowiednim rozwiązaniem dla firm transportowych i logistycznych. Ze względu na: niską wagę skrzyń, solidność, wytrzymałość i łatwość transportowania.

Wykorzystanie materiałów ze sklejki jest dobrym rozwiązaniem na przykład w transporcie lotniczym czy logistycznym. Swoje zastosowanie znajdują również jako materiał do magazynowania różnego rodzaju towarów. W sklepach mogą być użyte do przechowywania warzyw czy owoców. Jest to najlepsze rozwiązanie, które pozwala na stałą kontrolę stanu jakości żywności, przy dużej ilości magazynowania (markety, hipermarkety).

Co z recyklingiem?

Czyli jak ponownie wykorzystać skrzynię ze sklejki?
Pomysłów na recykling, znajdzie się tyle ile ludzi na całym świecie. Jednak ostatnio najpopularniejszym z zastosowań skrzyń, jest przystosowanie ich do wnętrza biura czy domu. Przerabiane są między innymi na: półki, stoliki czy na wygodne pufy. Również swoje miejsce odnajdują jako element ozdobny pomieszczenia.

Stolik ze skrzynki – DIY

Potrzebujesz:

  • skrzynki ze sklejki (ilość dobierz indywidualnie do projektu)
  • klej do drewna
  • ołówek
  • gwoździe
  • śruby
  • wkrętak/wiertarka
  • kółka skrętne
  • kantówka/drewniana listewka

Stolik w czterech krokach

  1. Ustaw skrzynki na podłodze, tak by przypominały zaprojektowany stolik.
  2. Połącz ze sobą skrzynki za pomocą kleju do drewna, całość wzmocnij wkrętami.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *